Головна Сторінка » Блог » Як проходив другий епізод 5-ї пересувної виставки картин Данила Ноздрі «Кольори свободи» у Києві (фото)

Як проходив другий епізод 5-ї пересувної виставки картин Данила Ноздрі «Кольори свободи» у Києві (фото)

0

Днями в Києві у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г. Тичини відбулося відкриття другого епізоду 5-ї пересувної виставки картин 13-річного Данила Ноздрі «Кольори свободи». До цього роботи художника виставляли в столичному Музеї видатних діячів української культури. Вже зовсім скоро цю виставку покажуть і в інших містах України.

Про це повідомляє Pravda NEWS з місця події.

За словами української письменниці, журналістки (бабусі художника) Тетяни Кремешної-Морачевської, талановитому хлопцю непритаманна академічна манера. Він прагне показати особистий колорит Всесвіту, вдало поєднуючи експресію і романтику, модернізм і авангардизм. Твори Данила – це чуттєвий патріотичний вибух яскравості та оптимізму. Своїми картинами хлопець хоче наблизити Перемогу України.

На відкриття виставки завітали: український художник, член НСХУ Андрій Копчак; настоятель парафії Святого Миколи Святоші у м.Києві ПЦУ Віктор Квас; завідувач наукового відділу Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини у м.Києві Дмитро Нестерчук; радник начальника головного військового госпіталю з гендерних питань Ольга Добровольська та інші.


Зокрема, підтримати юного художника прийшов і захисник Маріуполя та «Азовсталі», військовослужбовець, відомий костоправ Олег Теслюк. Він теж почав захоплюватися творчістю Данила Ноздрі. Адже місяць тому в Київському головному військовому госпіталі для захисників демонстрували саме картини юного художника з метою кольоротерапії.

Під час заходу представник Національного проекту Книга рекордів України Ігор Підчібій вручив Данилі Ноздрі диплом у зв’язку із встановленням рекорду України в категорії «Діти, мистецтво».


У ньому йдеться про наступне: «Опис досягнення: п’ять персональних виставок картин (живопис) юного киïвського художника Данила Ноздрi (учня 6-го класу київської школи «Крила», якому виповнилося 13 років). До рекорду долучились відомі українські художники, артисти та громадські дiячі, представники діаспори. Місце фіксації рекорду: м. Київ, Україна. Дата: 15 листопада 2022 року».

За словами Данила, він мріє зібрати кошти (шляхом подальшого продажу своїх картин) для видання збірки поезій героя-азовця Максима Кушніра. А потім – передати ці друковані книжки для воїнів ЗСУ на фронт і в бібліотеки Украïни.

Талантом Данила захоплюються українські корифеї: Юрій Рибчинський, Валерій Франчук, Наталя Сумська, Олег Пінчук та багато інших, хто відвідали його виставки. Тепер – черга Світу: визнати юного генія з України!».

До речі, серед пращурів Данила Ноздрi: перший перекладач Біблії українською мовою Пилип Морачевський, перша вчителька Павла Тичини – Серафима Морачевська, всесвітньо відомий художник-експресіоніст Сергій Чепик, лауреат Шевченківської премії кінодокументаліст Олександр Коваль.

Під час підготовки цього матеріалу стало відомо, що картина Данила «Клішня прибульця, або Ні – фашизму!» отримала другу премію на Міжнародному конкурсі «Вуса Далі»(2022, Мадрид, Іспанія) у віковій категорії 13-15 років. Картина набрала 83 бали зі 100 можливих від членів журі. Із чим наша редакція вітає юного митця та бажає йому подальших творчих успіхів!

Пересувна виставка художніх робіт Данила Ноздрі «Кольори свободи» у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г. Тичини, що знаходиться за адресою: Київ, вулиця Терещенківська, 5, кв.1, триватиме до 23 листопада. Після цього роботи митця направлять в інші міста України.

Читайте також: На Вишгородщині відкрили виставку художніх робіт Ірини Третьяк (фото)

Валерій Харчишин: «Мої діти живуть у Варшаві, адже до нас «прилетіло» і в квартиру, і в будинок…»

Вийшов третій випуск проекту «Коли закінчиться війна» за участі екстрасенса Олександра Жаркова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Юрій ІВАНОВ

Фото: Юрій ІВАНОВ

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *