Головна Сторінка » Блог » У Києві відбувся IV пленум ЦК Профспілки працівників державних установ України, на якому обговорили питання реформи оплати праці держслужбовців

У Києві відбувся IV пленум ЦК Профспілки працівників державних установ України, на якому обговорили питання реформи оплати праці держслужбовців

0

Учора, 30 листопада, у Києві відбувся IV пленум ЦК Профспілки працівників державних установ України, на якому у межах питання порядку денного щодо соціально-економічного захисту та гуманітарної підтримки членів Профспілки, широко обговорили питання реформи оплати праці, а також перспективи оплати праці державних службовців у 2024 році.

Про це повідомляє Pravda NEWS.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, яка взяла участь у роботі пленуму, у своєму виступі зупинилась на концептуальних засадах реформи. Зокрема, в частині посилення ролі посадового окладу, запровадження обгрунтованого планування видатків державних органів на оплату праці, важливості комунікацій із держслужбовцями, у т.ч. через профспілкові організації, стосовно роз’яснень основних положень проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (реєстр. № 8222).

 

Участь у дискусії з обговорюваного цього питання взяли члени ЦК Профспілки Н.Шарапа, Л. Будянська, Л. Татаринова, П.Закусило, Н.Гушпіт та інші.

Усі виступаючі висловлювали занепокоєння відсутністю чіткого розуміння щодо термінів впровадження та реалізації рефоми, підходів до класифікації посад, і особливо – фінансування оплати праці держслужбовців у 2024 році, з урахуванням норм прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік».

Голова Профспілки Юрій Піжук, підсумовуючи обговорення, зазначив, що позиція Профспілки була і залишається послідовною в питанні доцільності реформи оплати праці, зокрема у збільшенні частки гарантованої основної частини в структурі заробітної плати.

Також він зазначив, що водночас важливо не допустити погіршення істотних умов праці для тих державних службовців, чия заробітна плата була невисокою.

Члени Центрального комітету вирішили звернутись до уряду та парламенту з питання прогнозованого рівня заробітних плат державних службовців у 2024 році та необхідності прийняття проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (реєстр. № 8222) з урахуванням встановлення розміру посадового окладу на рівні не нижче, як дві мінімальні заробітні плати.

Читайте також: У Києві провели другу церемонію нагородження Національної премії «Скарб нації» (фото)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є у TikTok.

Юрій Іванов

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *