Головна Сторінка » Будувати під обстрілами: які реалії на первинному ринку нерухомості

Будувати під обстрілами: які реалії на первинному ринку нерухомості

0

Від початку війни ринок нерухомості в Україні зупинився на кілька місяців, але з кінця квітня поступово почав відновлюватися. Оскільки забудовники повернулися до незавершених проектів.

Про це повідомляє Pravda NEWS.

Станом на 6 травня експерти спостерігали відновлення робіт уже на понад 400 житлових комплексах у країні: 65 будмайданчиків працювали в Києві, 45 — в Одесі. Зокрема, перезапустили роботи в Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі, Полтаві, Кременчуці та Умані.

«Наразі будкомпанії намагатимуться завершити вже розпочате будівництво…»

А до кінця травня в Україні вже відновили свою роботу половина будпроектів. Найбільшу частку проектів змогли перезапустити в Черкаській (92%), Закарпатській (88%), Волинській (88%), Івано-Франківській (86%) та Рівненській (85%) областях.

Якщо брати статистику, то на середину липня в експлуатацію ввели 39 новобудов, з них 6 житлових комплексів у Києві, 8 — у Львові, 3 — в Одесі.

До речі, в експлуатацію ввели 385 тис. кв. м житла. Це, звісно, дуже мало, адже в останні роки девелопери здавали по 9 — 10 млн кв. м готового житла на рік.

Тут треба акцентувати увагу, що прискорила введення новобудов в експлуатацію саме постанова Кабінету міністрів №722. Вона на період воєнного стану дозволяє здавати будинки без частини оздоблення фасадів і благоустрою територій.

Ситуація на кінець 2022 року, за даними ЛУН, що відображено на інтерактивній мапі «Де в Україні відновили будівництво житла», показала, що найбільше будмайданчиків працюють у Києві — 85, у Львові — 75, у Хмельницькому — 49, в Одесі — 42, в Івано-Франківську — 40.

Повної ж аналітики за рік поки немає. Вона буде десь до кінця лютого.

Наразі будкомпанії намагатимуться завершити вже розпочате будівництво. Однак припинять розробляти нові проекти, адже наразі на житло немає попиту.

Забудовники чекають на ухвалення закону про компенсацію за зруйноване житло. Це дасть можливість залучити додаткові інвестиції у будівництво.

Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *