Головна Сторінка » Доктор медичних наук Світлана Доан розповіла, як українцям легше пережити війну

Доктор медичних наук Світлана Доан розповіла, як українцям легше пережити війну

0

Проректор Міжнародного європейського університету, професор, доктор медичних наук Світлана Доан розповіла в ексклюзивному інтерв’ю«Оперативній Україні інфо»та Pravda NEWS про те, як легше пережити війну, шлях до Перемоги та що чекає на українців у післявоєнний час.

Директор, головний редактор ІА «Оперативна Україна інфо» Юрій ІВАНОВ та проректор Міжнародного європейського університету, професор, доктор медичних наук Світлана Доан.

– Як людям легше пережити війну?

– Це філософське та складне питання, адже кожен з нас переживає війну по-своєму. Тому що в нас різні темпераменти, різні характери. І дуже важко було в перші дні зрозуміти, що росія пішла на нас повномасштабною війною. Ми чули вибухи в кожному куточку нашої країни. І здавалося, це тільки на день, що це неправда. Дуже важливо у такі важкі часи робити все на своєму рівні, що можеш для Перемоги. У жодному випадку не треба замикатися в собі, закриватися в погребі і тільки плакати або тільки переживати. Натомість повинні подумати, що ми можемо зробити корисного. Я для себе вирішила, що буду працювати за своїм фахом. Адже моє призначення – це організовувати навчання для лікарів, для випускників медичних вузів.

– Ви дуже правильно підмітили, що життя наше не закінчилося, воно не стоїть на паузі, що потрібно продовжувати жити і заряджати всіх своїм позитивом. А ось, можливо, як фахівець, як психолог запропонуєте якийсь конкретний практичний алгоритм дій для людей?

– Які у нас відчуття викликає війна? Це страх, коли рвуться снаряди, коли хтось поруч загинув, коли взагалі дуже важка ситуація, зруйнували будинок Ваш і Ви знаходитеся в такому оціпенінні. І тут дуже важливо прості такі речі: зупинитися на хвильку і подумати, що зі мною відбувається зараз, чому я хвилююся. І дуже такий легкий прийом для того, щоб прийти в себе, – це відчуйте, ніби Ви вдихаєте аромат якоїсь квітки, запах якої Ви дуже любите. І отак вдихніть цей аромат кілька разів. І Ви одразу зрозумієте, що починаєте приходити в себе. А коли Ви спокійні, то можете знайти рішення тієї важкої ситуації, в яку потрапили. Велика частина людей вважає, що ми повинні тільки працювати, тільки волонтерити і взагалі не радіти життю, не проявляти позитивних емоцій, тому що війна – це страшно, і ми повинні радіти тільки тоді, коли прийде Перемога. Але й повинні розуміти те, що оця ситуація, вона також збагачує нас якимись емоціями і також вона нас робить іншими. Ми вже ніколи не будемо такими, як до війни. Також повинні розуміти, що і в такий важкий час треба жити,  радіти життю, нести в це життя щось позитивне, хороше. Саме це буде наближати Перемогу і це буде нашим внеском у неї. 

– Ось Ви сказали про те, що маємо наближати Перемогу. А що ж конкретно потрібно робити, аби, дійсно, пришвидшити нашу Перемогу?

– Супер запитання, тому що зараз думаємо, що ми всі повинні піти на передову, взяти автомат. Але з нас там буде дуже мало толку, тому що це не наша професія. Але… завтра закінчиться війна, а зараз вона продовжується  і Україна повинна розвиватися, ми повинні бути всі розумними, досвідченими.

– А що навпаки заважає нашій Перемозі, на Вашу думку?

– Я думаю, що заважає нашій Перемозі те, що ми інколи хочемо бути в курсі новин про війну, коли зациклюємося й акцентуємо увагу на якійсь одній стороні життя. І  просто переживаємо, і чекаємо кінця війни, починаємо нервуватися, чого наші бійці так повільно несуть нам Перемогу. Але ми повинні розуміти, що не все залежить від нас і треба працювати для того, щоб ця Перемога прийшла раніше. Тому що кожен із нас має певну професію. Якщо Ви зараз навіть залишилися без роботи, стільки навіть багато волонтерської допомоги, стільки багато треба зробити для відновлення нашої країни.

– Що Ви перше зробите, коли закінчиться війна?

– Колись мені поставив це запитання мій онук і він мені сказав телефоном: бабусю, коли закінчиться війна, до тебе одразу приїду. Ось я зрозуміла для себе, що мої сімейні цінності стоять у мене на першому місці. І коли закінчиться війна, насамперед хочу побачити всю свою родину у себе за столом. І щоб ми просто розмовляли, сварилися, їли, робили такі прості речі, але, щоб ми були всі разом. Для кожної людини спілкування – це велика радість. Коли спілкуємося, ми не тільки віддаємо частинку себе оточуючим, але і беремо від кожного щось своє. Нам помилково здається, якщо ми покритикуємо близьку людину, то вона обов’язково повинна сприйняти це, як ми її любимо, тому й критикуємо. Давайте акцентувати увагу на хороших наших якостях, вчити наших дітей зосереджуватись на тому, що вони роблять досконало, гарно, добре і саме те буде вселяти в них впевненість у собі і формувати оці хороші навички. Забуваймо про критику, злість, неприязнь. Більше добра один до одного і мені здається, що це саме буде наближати нас до хорошої країни, до кінця війни. І буде формувати нашу націю українську як передову і найкращу націю в світі.

– Що чекає українців після закінчення війни?

– Напевно кожен українець, який зараз виїхав за кордон, знає, що Україна – це вільна держава. І, напевно, те, що ми вільні, саме робить оці дива на фронті. Ми не уявляємо собі як це жити в тоталітарній державі. І мені хочеться, щоб свободи і волі в Україні було більше, тому що я переконана, що кожен із нас може самореалізуватися тільки в вільній державі, коли буде свобода для вираження своїх емоцій, кращих якостей. І оцю вільну державу чекаю, і хочу внести вклад у формування цієї держави.

– На вашу думку, коли за часом чекати на цю Перемогу?

– Я аналізую свої почуття і відчуття були різні. У перші дні мені здавалося, що ну ще три дні і ми переможемо, виженемо цих орків, виженемо рашистів з нашої землі. І наша Україна буде вільною, але життя трошки змінює наші відчуття й почуття. І зараз не хочу загадувати, коли закінчиться війна. Дуже очікую нашої Перемоги, але мені важливо, щоб менше наших солдат, наших молодих людей загинуло. І якщо для цього потрібно ще чекати нам Перемогу, я готова чекати скільки завгодно. Лише б ми так отримували Перемогу, зберігаючи життя наших солдат. Тобто, не ризикуючи, щоб вони не були тим гарматним м’ясом, а щоб військове керівництво робило все так, організовувало, щоб наших воїнів загинуло менше. Тому що на них чекають молоді дівчата, на них чекає вільна Україна, у них ще так багато всього попереду. А ми можемо зачекати Перемоги. І кожен на своєму місці робити те, щоб наблизити її. Ми будемо працювати, готуватимемо молодих талановитих лікарів, робитимемо все, щоб вони зреалізували себе в професії як найкращі особистості. І щоб ця перемога дала можливість їм жити у вільній країні.

– А я Вам дякую за інтерв’ю. Ви сказали 100% правду. Нам треба лише рухатися вперед і робити все, щоб ця Перемога якнайшвидше настала. Дякую Вам! Слава Україні!

– Дякую! Героям Слава!

Дивіться також відеоверсію інтерв’ю:

Читайте також: ВИЙШОВ ПЕРШИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВІЙНА?» (відео)

Вийшов другий випуск проекту «Коли закінчиться війна?» з українською Жанною Дарк (відео)

Вийшов третій випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Олександра Жаркова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!


Спілкувався Юрій ІВАНОВ

Фото і відео: Анатолій ШАРАЄВСЬКИЙ

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *