Головна Сторінка » Блог » Мобілізація: чи мають право затримати чоловіка у разі відмови від повістки

Мобілізація: чи мають право затримати чоловіка у разі відмови від повістки

0

В останні кілька тижнів з’являється все більше повідомлень про те, що практично по всій Україні – у великих та малих містах і селах – почали активніше роздавати повістки на вулицях, у громадських місцях та на блокпостах. Тож чи можуть затримати в разі відмови взяти повістку?

Процедуру пояснив адвокат Роман Сімутін, повідомляє Pravda NEWS.

Тож, якщо вас зупинила поліція з військовими для перевірки документів і раптом виписують повістку, а ви відмовляєтеся від її отримання, то те, що ви не берете повістку, не є правопорушенням, тому затримувати за скоєння правопорушення та складати протокол підстав немає.

Якщо ви раніше отримали повістку, але не з’явилися до ТЦК, а в ТЦК вже сформували документи щодо порушення законодавства про військовий облік або мобілізацію (статті 210 та 210-1 КУпАП) та відправили вимогу до поліції затримати й доставити вас до ТЦК. Лише в такому разі, відповідно до ст. 262 КУпАП, поліція може затримати вас для доправлення до військкомату. Тобто можуть затримати винятково за наявності матеріалів, які підтверджують вчинення вами вищезгаданих адмінправопорушень. А ці матеріали мають переважно дільничі, поліцейські не можуть їх пред’явити.

Затримувати без вимоги не мають права, тому вимагайте її пред’явлення. Якщо немає вимоги, покличте перехожих і повідомте про незаконне затримання, таким чином привертаючи увагу до незаконних дій поліції. Повідомте про кримінальну відповідальність за перевищення службових повноважень, стаття 365 КК України.

Не виконуйте наперед незаконне розпорядження, відмовляйтеся пройти до автомобіля чи проїхати із зазначеними особами. Якщо ви робитимете це, найімовірніше, це відіб’є бажання затримувати вас. Але якщо вас затримали, а це можливо лише, якщо ви їм дозволите, обов’язково вимагайте складання протоколу затримання, який знадобиться для оскарження їхніх дій.

Затримання не може перевищувати 3 години. І ці три години починаються від моменту, коли до вас підійшли, а не від моменту доправлення до ТЦК. Коли цей час мине, ви можете розвертатися та йти.

Читайте також: Мстислав Банік: «Військовий квиток з’явиться в «ДІЯ» рано чи пізно…»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *