Головна Сторінка » Блог » Коливання на валютному ринку: що буде з доларом до кінця літа

Коливання на валютному ринку: що буде з доларом до кінця літа

0

Сьогодні, 11 липня, в обмінниках країни курс валют пішов угору. Кореспонденти Pravda NEWS поцікавилися в провідного економіста країни, фінансового аналітика Олексія Куща тенденціями на вітчизняному фінансовому ринку і що, власне, буде з курсом долара до кінця літа.

За його словами, наразі ситуація для гривні – несприятлива. Адже Нацбанк пішов шляхом часткової лібералізації валютного ринку. І швидше за все продовжуватиме в тому ж ключі. Тому при такій ситуації гривня буде девальвувати.

«У нас був фіксований курс міжбанківського валютного ринку, точніше фіксований курс НБУ – 29, 25 грн.  Тепер же ведуться розмови, аби провести лібералізацію валютного ринку. І якщо це відбудеться, то в нас запрацює міжбанківський валютний ринок. А це стане серйозною стратегічною помилкою, адже сприятиме спекулятивному розхитуванню курсу і девальвації гривні», – сказав Олексій Кущ.

Експерт зауважив, курс долара залежатиме від кількох факторів: динаміки міжнародної фінансової допомоги, економічної ситуації та військової. Його можуть розхитати й психологічні настрої людей:

«Наголошу, при фіксованому курсі долара, у держави більше можливостей мінімізувати ці негативні фактори, ніж коли він – квазіринковий. Тоді спекулянти на ринку його розхитуватимуть під будь-яким приводом, що виникатиме. Наприклад, чи це, не дай Боже, погіршення на фронті, чи якісь чутки про напад з Білорусі. Тому оця лібералізація валютного ринку є дуже серйозною помилкою».

Читайте також: Олексій Кущ: «Змушувати людину платити кредит за зруйноване житло – нонсенс»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *