Головна Сторінка » Блог » Дует «Анна-Марія»: «Музика і творчість наразі рятують від відчаю, від болю, від страху»

Дует «Анна-Марія»: «Музика і творчість наразі рятують від відчаю, від болю, від страху»

0

Дует «Анна-Марія» розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Оперативній Україні інфо» про творчість під час війни, участь у благодійних концертах та як музика допомагає загоювати душевні рани. Також провели майстер-клас, як їх можна розрізнити.

Директор, головний редактор ІА «Оперативна Україна інфо» Юрій Іванов та дует «Анна-Марія».

– Із вами знайомий майже 10 років. Увесь час, то одні справи, то інші, але зараз усі зірки зійшлися на небі, і ми нарешті проводимо це інтерв’ю.

– Кожен сьогодні бореться на своєму фронті: спортсмени на своєму, артисти – за допомогою музики на своєму, на творчому, можна сказати фронті. І всі ми боремося за свободу, за життя, за незалежність і взагалі за право бути. Музика і творчість наразі рятують від відчаю, від болю, від страху.

  У перші дні війни музика допомагала не розклеїтися на 100%.

– Маріє, я з Вами повністю погоджуюся.

– Добре, але я – Анна.

– Ні, не може бути.

– Може, Юро, може.

– 10 років ми з тобою знайомі, але-але…

– Я стратив. Тож проводимо майстер-клас: як розрізнити близнючок, цих зіркових близнючок?

– Юро, знаєш, є топ-5 запитань до нас як до близнючок: як вас розрізняти, чи здавали Ви іспити один за одного, чи закохувалися Ви в одного хлопця одночасно, чи дурили Ви хлопців. І «як Вас розрізняти» – це, напевно, одне з рейтинг number one запитань…

 

– Дивися, може не будемо розкривати цю таємницю?

– Ні, давайте!

– Зараз розкажемо та й не буде нічого..

– Ні, буде…

– …інтриги ж нема.

– Перша таємниця – я – Анна, а це – Марія. Перша не таємниця, а відмінність.

– Друга відмінність – Аня старша на 7 хвилин.

– Нічого собі!

– А третя відмінність – Марія є заміжньою.

– Я не тільки заміжня, але й маю ще двох чудових діточок. Доньці нещодавно виповнилося 9 місяців і сину 5 років.

– А Ви, мабуть, хрещена мати?

– Як ти здогадався?

– Не знаю, мабуть, екстрасенсорні здібності.

– Коли ми обирали, хто в нас буде хрещеними батьками, в мене не було питання, кого запрошувати як хрещену маму. Ну звичайно Аню, звичайно, сестру.

– Дякую за довіру!

– Відмінності номер…

– Добре, я відкрию таємницю: в мене ще тут і отут (показує на щоку й чоло) є родимка. І, знаєш, багато друзів розрізняють саме так.

– Я навіть більше скажу, наші музиканти, з якими ми граємо, з якими зустрічаємося на репетиціях, бачимося на концертах, вони нас розрізняють, ти не повіриш, навіть по голосу по телефону. У розмові телефонній, вони кажуть, що точно розмовляю з Анею.

– Тепер я теж пройшов майстре-клас і думаю, що вже своїх помилок не повторю. Хоча, хто його знає? Ви такі схожі і класні.

– Знаєш, може це й не настільки важливо нас розрізняти, бо ми є, дійсно, як і окрема особистість, але і як одне ціле.

– А я можу засвідчити, що Вас просто люблю в цілому!

– Дякуємо, Юро! Дякуємо, навзаєм.

– І дуже подобається ваша творчість, ви бачили сьогодні стенд-ап такий маленький, тому що ця пісня мені давно вже зайшла, я її люблю, вона у мене є у плей-листі.

– Клас, це приємно. Пісні з глибоким сенсом, вони завжди потрібні, і люди їх завжди відмічають. І ось навіть сьогодні ми співали пісню «Саме ті». Люди полюбили її, адже асоціюють із собою. Вони кажуть, що я ж цю пісню слухаю і розумію, що вона про мене, про нас. І, знаєш, це наскільки приємно, а ось про твоє місто, коли люди кажуть, що «знаєте, дівчата, ви співали цю пісню, а я згадав своє рідне місто, там знаєш якесь дитинство, можливо, якісь моменти душевні зі свого життя». І це настільки важливо чути, настільки приємно, що у пісні виражаєш свої думки вкладаєш і месседж. А для якоїсь людини це є близько.

– Ну тоді розумію, що місія виконана, так?

–  У процесі виконання, але справді ті слова, які ми чуємо від людей після концерту – вражають до глибини душі. Інколи ми дуже багато самі ведемо свої соцмережі, і, знаєш, намагаємося відповідати, відписувати кожній людині, яка нам щось пише. Багато пишуть, що ми з чоловіком обрали вашу пісню, наприклад, для першого весільного танцю. Ну просто, ну клас!

– Це ж така подія в житті – весілля. Із поміж різних пісень люди обрали саме нашу пісню, для нас це дуже важливо.

– А теж пісню «Все буде добре», яку ми сьогодні співали, якось нам приходить повідомлення від наших друзів, які мають двох також дівчат-доньок, сестер, вони дві сестри, які співають. І вони кажуть: «дівчата, ми зараз знаходимося у бомбосховищі і ці дві сестрички маленькі, вони співають вашу пісню «Все буде добре». І це просто до сліз, правда, бо розумієш, це все собі уявляєш, наскільки це для дітей, для кожної дитини, яка це пройшла, яке це потрясіння, яке це, не знаю, випробування.

– Травма…

– Це – травма, так. Але, можливо, нам хочеться у це все вірити, що такі пісні, можливо, взагалі пісні, знаєш, українські народні пісні, це, що до душі приходиться, то воно рятує.

– Хочу розказати таку цікаву історію. Днями була у фоніатра, це лікар такий специфічний, до якого звертаються з голосовими зв’язками, здебільшого артисти. Але ось зараз цей лікар працює із багатьма військовими, які зазнали травм. І вона каже: «Я навіть не очікувала і не могла подумати, на скільки музика може рятувати, знаєш?»

– Лікувати.

– Зцілювати, тому що під час там певної процедури, не буду вдаватися у подробиці,  людина має щось співати і такі результати, ну навіть у короткі терміни – за чотири чи за сім днів. Вона показувала мені відео «до» і відео «після». Це небо і земля.

– Тобто йде неймовірна реабілітація?

– Так. І це ще одне підтвердження того, що музика має велику силу.

– І на останок Ваші побажання нашим читачам та глядачам «Оперативної України інфо».

– По-перше, ми хочемо побажати триматися, триматися, триматися. Складно зараз говорити, чесно кажучи, тому що розуміємо наскільки зараз у людей емоційний стан, що люди…

– Люди, знаєш, намагаються не існувати, а жити. А всі ми розуміємо, яка просто ну, дійсно порожнеча.

– У кожного «рана на душі, рана на серці». Але впевнені, що ми переможемо!

Дивіться також відеоверсію інтерв’ю:

Читайте також: Позитив: «У перші дні війни кожному артисту було складно щось творити»

Олеся Жураківська: «Була неподалік Житомирської траси і відчула все жахіття війни»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Спілкувався Юрій Іванов

Фото і відео: Анатолій Шараєвський

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *