Головна Сторінка » Блог » День пам’яті Пантелеймона Цілителя: молитва, традиції і прикмети свята

День пам’яті Пантелеймона Цілителя: молитва, традиції і прикмети свята

0

Щороку 9 серпня православні віряни вшановують свято на честь великомученика Пантелеймона, який прославився своєю здатністю зцілювати хворих. З молитвами до нього і зараз звертаються всі, хто прагне зцілення та позбавлення різного роду залежностей.

Про це повідомляє Pravda NEWS.

Так, святого шанують як великомученика, цілителя та лікаря. Молитви до нього здатні зцілити як від фізичних, так і духовних недуг. В Україні також заснований Орден святого Пантелеймона, який вручають лікарям.

Цього дня наші предки намагалися не працювати в полі, вважалося, що Пантелеймон може спалити врожай. У свято було заведено збирати та заготовляти цілющі трави.

Вважалося також, що ягоди, зібрані в день Пантелеймона, необхідно засушити або зварити з них варення. У народі вірили, що вони мають цілющу силу.

Цього дня варто пекти пироги з капустою та пригощати ними друзів, рідних та нужденних.

У День Пантелеймона заведено роздавати милостиню, примовляючи “Тобі грошей трохи, а мені здоров’я міцне”.

Вважалося, що ті, хто народився 9 серпня, мають дар цілительства. Люди вірили, що з них можуть вийти талановиті лікарі.

Прикмети дня Пантелеймона-цілителя

Веселка на небі – до хмарної погоди найближчими днями.

Якщо в день Пантелеймона-Цілителя мурахи замуровують ходи в мурашники, слід чекати на сильний дощ.

Ясну і суху погоду пророкують коники, які стрибають і сильно цвіркочуть.

Якщо жінка 9 серпня з’їла яйце з подвійним жовтком – вона скоро завагітніє.

Увечері буде веселитися той, хто зранку плакав.

Заєць, що сидить у капусті в день Пантелеймона, обіцяє прибуток.

Молитва до Пантелеймона-цілителя

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Читайте також: Як молитися до Почаївської ікони Божої Матері

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *