Головна Сторінка » У Києві провели Міжнародну конференцію «Гуманітарне розмінування в Україні. Проблеми та шляхи вирішення»

У Києві провели Міжнародну конференцію «Гуманітарне розмінування в Україні. Проблеми та шляхи вирішення»

0

Днями в Києві провели Міжнародну конференцію «Гуманітарне розмінування в Україні. Проблеми та шляхи вирішення». Захід відбувся вперше у такому форматі.

На ньому були присутні всі зацікавлені сторони: представники влади, профільні відомства, агробізнес, приватні компанії, які виготовляють обладнання для розмінування та проводять відповідні роботи, органи сертифікації, українські стартапи, інженери, винахідники, громадянські активісти та міжнародні організації, зокрема, ОБСЄ.

Про це повідомляє Pravda NEWS.

Головний організатор конференції – благодійний фонд «People for people» та його керівниця Яна Агірбая.

Захід проходив за підтримки головного партнера компанії MILITECH, МГО МПФ, проекту AIDER, ГО «КРИМUA», БФ «+380», БФ Формат 20, Правозахисної федерації, SIC Global, ГО УЦПМ та Добробат.

 

Ведучим та модератором конференції виступив голова Українського центру міжнародного партнерства Анатолій Полковников.

У ході конференції виникало чимало гострих суперечок та точок напруги між учасниками, які були спричинені розбіжностями у думках представників різних сторін. Найгостріші дебати були сконцентровані навколо питань, пов’язаних із корупцією та зарегулюваністю цього напряму.

Але в результаті учасники досягнули консенсусу і прийшли до спільної думки, що кожен змарнований день, кожен втрачений долар можуть коштувати життя.

Розмінування є критичним аспектом відновлення зруйнованих районів та забезпечення безпеки на звільнених територіях. Однак це складне завдання стикається з низкою суттєвих проблем. По-перше, брак фінансування знижує ефективність розмінування та уповільнює процес відновлення. Необхідні значні ресурси, щоб забезпечити достатнє фінансування та доступ до сучасних технічних засобів. По-друге, навчання та підготовка фахівців з розмінування мають стати пріоритетом. Інвестиції в навчання та розвиток навичок саперів допоможуть підвищити безпеку та ефективність їхньої роботи.

Ризик для життя саперів є невід’ємною частиною їхньої небезпечної роботи. Надання їм достатньої захисту і сучасного спорядження має стати першочерговим завданням.

Також необхідно продовжувати дослідження та розробку нових технологій, які можуть допомогти у виявленні та знешкодженні мін з мінімальними ризиками для саперів. Безпека цих фахівців має бути на першому місці, щоб вони могли успішно виконувати свою важливу місію.

Однак розмінування не повинно обмежуватися лише виявленням та знешкодженням мін. Гуманітарний аспект також відіграє важливу роль. Необхідно надавати інформацію місцевим жителям про можливі небезпеки мінних полів. Розвиток та реалізація інформаційних кампаній допоможуть запобігти нещасним випадкам та захистити життя людей.

Крім цього, глобальне співробітництво та обмін досвідом між країнами та організаціями допоможуть ефективніше вирішувати проблему розмінування та забезпечувати безпеку у постконфліктних зонах не тільки України.

Саме для вирішення цих питань свої зусилля об’єднали організатори міжнародної конференції та вирішили організувати громадську наглядову раду, завданнями якої стануть подолання протиріч та побудова прозорих відносин та формування рівних та справедливих умов для всіх гравців даного сегменту.

Серед спікерів та учасників були: Дмитро Федоренко – командир саперної роти 241 бригади ТрО, Володимир Коваль– директор ДП «УкрОборонСервіс», Руслан Берегуля – начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України, Роман Коновалов –  радник міністра оборони України, Євгенія Пугачевська – президент  ТОВ “Компанія “Актив Альянс”,  Вахтаріч Мільєнко – технічний радник проекту підтримки України ОБСЄ, Павло Косенко – виконавчий директор ТОВ “Бюро Міжнародної сертифікації”, Мері Акопян – екс-заступнця міністра МВС, експерт з правоохоронних питань, координатор питань гуманітарного розмінування, Олександр Зарицький – начальник відділу ГеоІнформаційних Систем Центру Гуманітарного Розмінування, Євген Михайліченко – автор проекту розмінування ділянок з використання автономних автоматизованих систем та технологій на основі штучного інтелекту, нейромереж та робототехніки (Канада), Роман Пальчиков – голова БФ “Перший фонд відновлення України”, Володимир Лаврик – керівник Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України, Микола Дідик – заступник начальника відділу організації піротехнічних робіт управління організації піротехнічних та інших спеціальних робіт, Віталій Лопушанський – засновник UADAMAGE, Олеся Василець –  депутатка Бучанської ради, Михайло Зиков  – головний геофізик компанії VITAVA d.o.o. (Словенія).

Відеорепортаж із конференції опублікуємо у наступному матеріалі. 

Читайте також: У Києві створюють мурал, присвячений зоозахисниці з Ірпеня (фото)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов

Фото: Максим Древаль 

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *