Головна Сторінка » Блог » Митрополит Онуфрій проти патріарха раші Кирила

Митрополит Онуфрій проти патріарха раші Кирила

0

Собор Української Православної Церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.

Собор відбувся 27 травня 2022 року в Києві. Як повідомляє церковний інтернет-ресурс, було заявлено:

“Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні. Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви…”

Синод повторив позицію УПЦ, яка не визнає канонічність Православної церкви України із предстоятелем митрополитом Онуфрієм. По суті УПЦ МП відкинула ідею об’єднання на базі визнаної Вселенським патріархом ПЦУ. То яка ж це незалежність від Кирила, агента КДБ Гундяєва? Щоб замилити очі віруючим? Перевзуваються на ходу?

Нагадаємо, що у статті “Ворога треба знати в обличчя. Хто він, Путін” “Український репортер” писав:

“…Російська православна церква, очолювана патріархом Кирилом, оголосила Україні «священну війну», а окупацію частини території України назвала «Хрестовим походом православ’я» і благословила Путіна на воєнну агресію проти України і війну в Сирії.

У травні 2015 року Президент Петро Порошенко під час урочистого засідання Верховної Ради зачитував імена Героїв України, половина з яких загинула в боротьбі проти російської агресії. Щоб вшанувати хвилиною мовчання загиблих Героїв, піднялися всі присутні в парламенті представники церков і конфесій і навіть іноземці. Лише священики УПЦ МП на чолі з Онуфрієм демонстративно не піднялися зі своїх місць.

Представники Московського патріархату у Криму і на Донбасі відкрито підтримують російську агресію, брали активну участь у проведенні референдумів та проголошенні так званих «ЛНР» і «ДНР» і приєднанні Криму до РФ, закликали парафіян брати в руки зброю і вбивати українців, благословили ватажків терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР» на війну проти України, надавали бойовикам прихисток в культових і храмових приміщеннях, переховували в храмах і церквах зброю. Навіть Святогірську Лавру використовували як базу для російських диверсійних груп і сховище для зброї”.

У соцмережах дописувачі запитують: чи не пов’язано це рішення УПЦ МП зі страхом, що українській церкві (ПЦУ) влада може дозволити проводити релігійні служби в Києво-Печерській лаврі?

“Український репортер” нагадує, що 23 травня Синод Православної Церкви України попросив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської УПЦ (ПЦУ)».

Цитуємо: 

«Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю).

Автор


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *